Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čínské a ruské lišky

12. 10. 2006

Prastará rasa inteligentních a dlouhověkých lišek je proslulá svojí magií a schopností brát na sebe podobu člověka. Mohou si magií půjčovat věci od lidí a zase je vracet, pořádají svatby, hostiny a podobně. Urazit je je smrtelně nebezpečné, umějí svojí magií svým nepřátelům velmi uškodit. Některé jsou dokonce velmi zlé a po upířím způsobu sají krev zvířat i lidí. Jiným jsou lidé celkem lhostejní a mohou být i přátelské.

Jako u nás černá kočka je v Číně symbolem neštěstí bílá liška. To proto, že právě bílé lišky jsou aristokracií Lišek a nejmocnějšími čarodějkami a kouzelníky. Naše chytré lišky a dokonce i lišky ruské jsou jen degenerovanými příbuznými hrdých a mocných lišek čínských.

                                                Ruské lišky

Obrazeknepatří mezi zooanthropy, protože obvykle nemění podobu, ačkoliv jsou zprávy i o takových, které tuto schopnost ještě neztratili. Obvykle jsou mnohem méně mocné než jejich čínské příbuzné, ale stále ještě mohou být velmi silné. Mnohé z nich umí mluvit lidskou řečí a patří mezi služebnice mocnějších bytostí, jako je Baba Jaga. Nedostatky v oblasti magie si vynahrazují vychytralostí. Totéž platí i pro naše lišky a pro lišky evropské vůbec, až na to, že jsou ještě slabší. V Rusku a evropě vůbec dominuje nad liškami vlk, který je tady silnější (ale obvykle hloupější) a nad liškodlaky vlkodlaci.

(Autor: Arne)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář