Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlkodlak

12. 10. 2006

Klasický Vlkodlak, jak jej známe dnes má mnohé vlastnosti Upírů, ale nepatří k Nemrtvým. Je citlivý na stříbro a bojí se ohně, ale sluneční světlo mu neškodí, jenom se při ní mění do původní (lidské) podoby. Vlkodlaci byli kdysi lidé, ale už k nim nepatří. Ve zvířecí podobě jsou to nelítostní dravci nebezpeční hlavně lesní zvěři, ale najdou se mezi nimi i lidožrouti. Právě jako zvířata mají výhodu ve větší síle a inteligenci i ve větší ododlnosti nebo i nezranitelnosti vůči obyčejným zbraním.

Mohou vést smečky obyčejných vlků a dát jim tak odvahu k věcem, které by tito obvykle neudělali. V lidské podobě se nemusí lišit od obyčejných lidí a jsou normálně zranitelní. Mají ale stále moc nad dravci, hlavně nad psy, kteří se jich bojí a nad vlky, kteří je poslouchají. Také ostatní zvířata je obvykle poznají, ať vypadají jakkkoliv a velmi se jich bojí.

K Vlkodlakům bývají občas přiřazováni nesprávně i čarodějové schopní metamorfózy, kteří si ale i po změně uchovávají plnou osobnost a inteligenci, zato ale nejsou o nic silnější než zvíře, ve které se mění. Zato jsou ale mnohem méně nápadní a mají často větší moc nad jinými tvory než Vlkodlaci a Nemrtví. (Autor: Arne)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Skvělé stránky!!!

(Barbora, 26. 8. 2009 23:11)

To jsou skvělé stránky hodně jsem se tu dozvěděla a všechno co tu je, je zajímavé super!!!